geri dön
Favoriler 0KAHVE TRENDİ

                                            

Hepimizin içecek anlamında tutkunu olduğu şeyler vardır bu hayatta. Hatta bazen arkadaşlar arasında “hayatında olmazsa olmaz üç içecek nedir?” gibi sorular sorulur. Suyun yaşamımız için gerekli olduğunu çıkarırsak, muhtemelen kahve bu üçlünün içinde muhakkak birçok birey için yer alacaktır. Çünkü kahve demek aslında sadece belli bir şeyden bahsetmemek demek. Kahve, çeşitleriyle bizlere farklı damak tatları sunabilmektedir. En çok “ben kahve sevmem” diyenler bile günümüzde farklı kahve çeşitlerinin artık daimi haline gelebilmektedir. Kahve kimi zaman muhteşem bir gün başlangıcı bizim için. Kimi zaman yorgunluk sonrası. Kimi zaman arkadaşlarla sohbetin bir parçası. Kimi zaman da bir çiftin aile içinde birbirilerine söz vermesine vesile.

 

Kahve sözünü çok kullanırız hayatımızda. Bir işini hallettiğiniz bir arkadaşınızdan o iş için ücret istemediğinizde “o zaman sana bir kahve borcum olsun” diye bir teklif gelir. İlk kez buluşacak olan kişiler için de yine kaçınılmaz cümlelerden biridir: “o zaman bir kahveye çıkalım”. Aslında baktığımızda ve de düşündüğümüzde, hayatımızın birçok anında kahve var ve diyalogların, aktivitelerin içinde olmazsa olmazlardan. Bir yemek sonrası “hadi şuraya kahveye gidelim” diye teklif ederiz bazen. Hatta bazen daha yemek yemeden “yemekten sonra bir de kahve içeriz” deyip, onun hayalini bile kurarız yemek öncesinde. Hayatımıza böylesine yayılmış bir şeyin, elbette çeşitleri olmalı ki binlerce farklı damat tatlarına hitap edebilsin.

Kimi kahveyi sade tercih ettiği için filtre kahve makinesini kendine yeterli görür. Kimi farklı lezzetler tercih ettiği için filtre kahve, Americano gibi sade tatların yanı sıra Cafe Latte, Mocha, Macchiato, Capuccino gibi lezzetli kahveleri yapabilen daha geniş kapsamlı kahve makineleri tercih etmektedir. Günümüzde kahve trendleri oldukça geniştir ve yukarıda da bahsettiğimiz gibi her damak tadına ayrı bir şekilde hitap etmektedir. Sıcak yaz günlerinde soğuk kahveler de bu tercihler arasındadır mutlaka. Yine aynı şekilde marketlerden hazır alınan veya evde kahve makinesinde yapılan ya da çeşitli kahve satış noktalarında çeşitlerini bulabileceğimiz soğuk kahveler, sıcak havalarda sıcak içecek içemeyen ve tercih etmeyenlerin vazgeçilmezleri arasındadır. Ancak yaz sıcaklarında evden çıkmak istemeyen kahve tutkunlarının evlerinde muhakkak bir kahve makinesi olması gerekir. Hem evinizdeki gibi hiçbir yerde rahat edemezsiniz, hem de dilediğiniz kadar içebilirsiniz.