geri dön
Favoriler 0MYTHOS ESPRESSO ÖĞÜTÜCÜSÜÖĞÜTME DİSKLERİN İÇECEKLERİNİN KALİTESİNİ ARTIRMAYA KATKIDA BULUNURÖĞÜTME KALİTESİNİ, PERFORMANSINI VE DEĞİRMEN MAKİNENİZİN ÖMRÜNÜ İYİLEŞTİRMEK İÇİN ÜÇ TÜR DİŞLİ İŞLEMİ MEVCUTTUR


Her disk aynı değildir. Örneğin, malzemenin tasarımı ve bileşimi, öğütme sürecini önemli ölçüde etkileyebilir. Tutarlı kalite, verimlilik ve dayanıklılığı garanti etmek için orijinal disklerin nasıl seçileceğini bilmek esastır. Aşağıda nedenini açıklıyoruz.


DOĞRU DİSKLERİ SEÇMEK


Disklerin tasarım taslağı, gerekli kurallara uyması gereken karmaşık bir işlemdir: taşlama prensibi, kurulan motor tipi, kullanılan malzeme, kaplama işlemi, disk çapı ve istenen üretim hızı. Aynı çapa ve motor hızına sahip diskler, oyuk sayısı, kesici kenar, kahve geçişi ve teğet açısı değiştirilerek saatlik üretkenlik açısından birbirinden farklı olabilir. Farklı tasarımlar, birçok öğütme sıcaklığından başka, giden kahvenin değişen hızlarına, farklı kesim türlerine ve öğütülmüş kahve çekirdeğinin morfolojisine karşılık gelir. Projelendirme sırasında çapağın eşit olması için farklı kısımlarında aşınma oranı da hesaplanır.

 

Yukarıdaki faktörlerden birinin en basit ve en küçük varyasyonu bile disk tipini tamamen değiştirebilir. Bu nedenle öğütücünün kalitesini, güvenliğini, verimliliğini ve dayanıklılığını garanti etmek için resmi yedek parça ve ürünlerin kullanılması esastır.


NANOTECH, TİTANYUM VE KIRMIZI HIZ: VICTORIA ARDUINO KAHVE DÜKKANLARININ FARKLI İHTİYAÇLARINA KARŞILAR


Kahve dükkanlarının talep ettiği farklı ihtiyaçlara yanıtı genişletmek için Victoria Arduino, belirlenen hedefe ulaşmaya yardımcı olmak için üç tip disk önerir. Ürün yelpazesi, Titanium ve Red Speed ​​gibi ömrü artıran özel kaplamalı disklerle birlikte Nanotech ile işlenmiş disklerden oluşur. Bu yazıda, Victoria Arduino'nun piyasada bulunan farklı disk türlerini keşfediyoruz.

 

Görünür özelliği nedeniyle oldukça dikkat çekicidir. Nanotech disk, malzemeye anti-çarpıcı ve antibakteriyel bir kalite kazandıran ve olası kahve kalıntılarını azaltan nanoteknoloji ile yüzeyinde açıkça işlenir. Nanometrik sistem, kullanılan malzemenin gözenekliliğini doldurur, yüzeyi pürüzsüzleştirir, sürtünmeyi ve disklerin potansiyel aşırı ısınmasını azaltır. Sonuç, daha yüksek kalitede kahve, daha temiz diskler ve daha az atıktır.

 

Öte yandan, her zaman paslanmaz çelik olan Titanyum ve Red Speed ​​diskler, öğütücünün dayanıklılığını artıran özel bir elementle kaplanmıştır. Farklı seviyelerde sürtünme koruması, dolayısıyla daha az aşırı ısınma ve daha fazla dayanıklılık ve direnç garanti ederler. Sonuç, tutarlı bir taşlama ve uzun ömürlü disklerdir.